Mérkőzések és eredményeik:

Tiszaföldvár Sportegyesület-Túrkevei VSE 26:25

Tiszaföldvár Sportegyesület-Abonyi KC 25:33

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Túri Viktória Piroska, Császi Janka, Szeleczki Bernadett, Mester Anna, Cseh Olívia, Fialka Luca, Kállai Natália, Pulger Jázmin Lili, Kozák Zsanett

Másodjára utaztunk Karcagra az LU14-es korosztállyal, Túrkeve és az Abony csapatával kézilabdáztunk. Túrkeve ellen kezdtünk 10.40 perckor, fej-fej mellett haladtunk, az első félidő 15. percében már 3 góllal is vezetni tudtunk. A gyengébb védekezésnek köszönhetően ellenfelünk döntetlenre mentette az első félidőt. A második játékrészben nem sokat változott a helyzetünk, szélen gyengén védekeztünk, a kapott góljaink nagyobb százalékát itt szerezték ellenünk. A történtek ellenére a végelszámolás nekünk kedvezett, egy góllal nyerni tudtuk a mérkőzést.

Az Abony ellen sajnos folytatódott a gyengébb védekezés, az első félidőben nagyobb előnyt szerzett ellenünk a listavezető. A csapatok fordulása után keményebb volt a védelmünk, többet küzdöttünk, támadásainkat pontosan fejeztünk be, jobban működött a csapategység. Támadásban és védekezésben is sokat javultunk, szélről, 1:1 elleni játékból és távoli zónából is gólokat tudtunk elérni. Jó tempójú, gyors mérkőzés volt.

Boros pál edzői nyilatkozat: Két kiválóan felkészített csapattal tudtunk játszani, Túrkeve ellen tudtunk két pontot szerezni. Abonyi ellenfelünkkel szemben a második félidőben jól küzdöttek a lányok, ezért nagy dicséret illeti őket. További sok sikert kívánok mindkét csapatnak. Hajrá Tiszaföldvár!

Kiváló csapatjáték Karcagon

Karcag, 2024.04.13. LU14 TISE

Székács KE-Tiszaföldvár Sportegyesület 29:31

Tiszaföldvár Sportegyesület- Sütő Kézisuli Karcag 22:20

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Túri Viktória Piroska, Császi Janka, Kállai Natália, Szeleczki Bernadett, Spios Lilien Viktória, Béki Hanna Dóra, Cseh Olívia, Mester Anna, Pulger Jázmin Lili

A tavaszi szünet utáni első LU14-es bajnoki mérkőzésre utaztunk Karcagra. Támadásban és védekezésben is kapkodó, pontatlan játékot produkáltunk, sok technikai hiba volt nem csak nálunk, hanem az ellenfelünknél is. A második félidőben szintet tudtunk lépni, pontosabb játékkal, jó védekezéssel, kiváló helyzetkihasználással játszottunk. Futással, küzdeni akarással, védekezéssel tudtuk kompenzálni az előforduló hibákat, kapusaink jól teljesítettek ezen a napon.

A Karcag ellen javulni tudtunk, pontosabbak voltak támadásaink, védekezésünk is jobb teljesítményt mutatott. Góljaink többségét szélső pozíciókból, illetve betörésekből, cselezésekből tudtuk elérni. A jó csapatjátékunknak köszönhetően mindkét mérkőzésen nyerni tudtunk.

Boros Pál edzői nyilatkozat: Az előző fordulókhoz képest csapategységben, játékban sokat javultunk. A javulás mértéke abban mutatkozott meg, a Székács és a Karcag ellen nyerni tudtunk. Dolgozunk tovább, készülünk a következő fordulókra. Hajrá Tiszaföldvár!

Hazai forduló

Tiszaföldvár-Homok, 2024.03.03. TISE LU14

Tiszaföldvár Sportegyesület-Székács KE 26:28

Tiszaföldvár Sportegyesület-Szentendrei NKE 29:16

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Túri Viktória Piroska, Császi Janka, Kállai Natália, Szeleczki Bernadett, Sipos Lilien Viktória, Mester Anna, Pulger Jázmin Lili, Fialka Luca, Sinka Barbara, Béki Hanna Dóra

A Homoki Sportcsarnokban, hazai környezetben fogadtuk a Székács és a Szentendre csapatát. A reggeli kezdés nem igazán jó a csapatunknak, gyengébb védekezéssel, több technika hibával játszottunk a Székács kézisei ellen. Az első félidőben a törökszentmiklósi gárda előnyt tudott kovácsolni, a második félidőben csak csökkenteni tudtuk a két csapat közötti különbséget.

A délutáni összecsapáson a Szentendre csapatával játszottunk. Egészen más volt a játék képe. Lendületesen, szép technikai megoldásokkal kézilabdáztak a lányaink. A védekezésünk feljavult, kapusaink is szépen teljesítettek. Új játékost is avatni tudtunk, jobbszélső pozícióban játszotta az első meccsét. Végig magabiztosan vezetve zártuk a hazai, egyesületi rendezésű játéknapot.

Boros Pál edző: Némi hiányérzetem van az első mérkőzésen mutatott védekezésünknek köszönhetően. Annyi bizonyos, hogy a második mérkőzésünkre nagyot javult a csapatjátékunk, ezért csak nagy dicséret illeti a lány csapatunkat. Hajrá Tiszaföldvár!

Az első tavaszi forduló Tiszakécskén

Tiszakécske, 2024.02.17. LU14 Tiszaföldvár SE

AFSE-Rákóczifalva-Tiszaföldvár Sportegyesület 43:22

Tiszaföldvár Sportegyesület-Tiszakécske VSE 18:31

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Túri Viktória Piroska, Császi Janka, Kállai Natália, Kozák Zsanett, Szeleczki Bernadett, Sipos Lilien Viktória, Mester Anna, Pulger Jázmin Lili, Fialka Luca

Két, kiváló játékosokból álló csapattal kezdtük az LU14-es fordulót Tiszakécskén. Rendkívül sok hibával játszottunk, a csapatra jellemző lelkesedés sem volt meg, irányító pozícióban sok „eladott” labdánk volt, amiből ellenfelelink könnyű gólokat szereztek. Rákóczifalva ellen az első felidei játék még elfogadható volt, a második felidőben sajnos átrohantak rajtunk.

Tiszakécske ellen kicsit jobb játékot mutattunk, védekezésünk is jobban működött. Támadásainkat hatékonyabban tudtuk befejezni. Az 5:1-es zavaró védekezés elfogadhatóbb volt, mint az első meccsen. A végelszámolásnál a javuló játékunk kevés volt, sajnos nem tudtunk pontot szerezni a mai napon.

Boros Pál edző: Nagyon gyengén játszottunk a mai napon, erre az sem mentség, hogy két erős ellenfél ellen kezdtük a tavaszi szezont. A következő bajnoki mérkőzésen mindenféleképpen javítani szeretnénk, dolgozunk tovább. Hajrá Tiszaföldvár!

Szezonzáró LU14-es forduló Jászberényben 4 ponttal

Jászberény, 2023.12.09. LU14 Tiszaföldvár SE

Jászberényi TF DSE-Tiszaföldvár Sportegyesület 17:18

Szentendrei NKE-Tiszaföldvár Sportegyesület 8:20

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Béki Hanna Dóra, Császi Janka, Hegyes Luca Sára, Kállai Natália, Kiss Alina Zsuzsanna, Szeleczki Bernadett, Cseh Olívia, Túri Viktória Piroska, Fialka Luca

Nem a „szokott” felállásban játszottunk, hiszen irányítónk betegség miatt nem volt jelen, valamint két új játékost is neveztünk a versenynapra. Az ősz utolsó mérkőzéseire utaztunk Jászberénybe. Nem kezdtünk jól a haza csapat ellen, sok volt a pontatlanság, többször eldönthettük volna a mérkőzést, viszont a védekezési hibák miatt szorossá tettük a mérkőzést. A döntő pillanatokban, jó csapatmunkával, jó kapusteljesítménnyel meg tudtuk őrizni a végére egy gólosra fogyatkozó előnyünket, amely csak az utolsó 30 másodpercben dőlt el.

A Szentendre ellen gyors támadásokat tudtunk vezetni, viszonylag rövid idő alatt több gólos előnyt tudtunk kovácsolni. Védekezésben és támadásban is kiválóan tudott teljesíteni a csapatunk. Az új csapattagok is jól teljesítettek, jól működött a csapategység, ennek köszönhetően 4 pontot tudtuk elérni a mai napon.

Boros Pál edző: Küzdeni akarást tudom kiemelni a mai napon. A reggeli korai kezdés nem segíti a csapatunk játékát, viszont a csapatunkban most ismét megmutatkozott a küzdőszellem. Köszönöm szépen  a csapatnak az őszi teljesítményt, mindenkinek jó pihenést kívánok a szünetre. Januárban megújult erővel kezdjük a felkészülést. Hajrá Tiszaföldvár!

Hazai forduló 2 ponttal

Tiszaföldvár-Homok, 2023.11.26. LU14 Tiszaföldvár SE

Tiszaföldvár Sportegyesület-AFSE-Rákóczifalva 15:29

Tiszaföldvár Sportegyesület-Túrkevei VSE 24:20

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Demetrovics Léna, Császi Janka, Kállai Natália, Mester Anna, Szeleczki Bernadett, Sípos Lilien Viktória, Kiss Alina Zsuzsanna, Fialka Luca, Béki Hanna Dóra

Hazai pályán fogadtuk a Rákóczifalva és a Túrkeve csapatait, a szokásoknak megfelelően az első és az utolsó meccs volt a miénk. A reggeli és a délutáni mérkőzések szöges ellentétben voltak egymással, hiszen délelőtt tele voltunk technikai hibával, kevés volt a lendületünk, védekezésünk is gyengén teljesített. A Rákóczifalva gyors támadásokkal több gólos előnnyel zárta ellenünk a reggeli összecsapást.

A délutáni meccsen a Túrkeve ellen teljesen más volt a játék képe, keresztmozgásokkal meg tudtuk valósítani az előnyszerzéseket, amelyekből gólokat tudtunk szerezni. Úgy tűnik, a csapatunknak arra van szüksége, hogy jól menjen a támadás, ekkor megnyugszunk és kevés technikai hibával tudunk játszani. Mind támadásban és védekezésben is kiválóan teljesítettünk, kapusunk teljesítménye is jó volt. A nap végére 2 pontot tudtunk szerezni, örvendetes volt a számomra, hogy sokat javult a csapatunk teljesítménye.

Boros Pál edzői nyilatkozat: Javuló játékkal 2 pontot tudtunk szerezni a hazai fordulóban. A játékunk összképe megfelelő volt, örültünk a hazai részsikernek. Gratulálok a lányoknak! Hajrá Tiszaföldvár!

Kiváló, eredményes csapatjáték a hazai fordulóban

Tiszaföldvár-Homok, 2023.11.11. LU14 TISE

Túrkevei VSE-Tiszaföldvár Sportegyesület 17:21

Sütő Kézisuli Karcag- Tiszaföldvár Sportegyesület 20:23

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Császi Janka, Béki Hanna Dóra, Hegyes Luca Sára, Kállai Natália, Szeleczki Bernadett, Pulger Jázmin Lili, Kiss Alina Zsuzsanna, Mester Anna, Fialka Luca

Hazai környezetben a Homoki Sportcsarnokban fogadtuk a Túrkeve és a Karcag csapatait. Betegség miatt a beállósunk nem tudott részt venni a mérkőzéseken, akinek támadásban és védekezésben is fontos szerep jutott volna.

Az őszi szezon eddigi legjobb mérkőzéseit nyújtottuk a hazai fordulón, nagyon kevés technikai hibával, jó kapusteljesítménnyel, kiemelkedő csapatkohézióval dolgoztunk. Védekezésünk eredményes volt, viszonylag kevés gólt kaptunk a jó tempójú mérkőzéseken. A jó védekezés után gyors ellentámadásokkal meg tudtuk lepni ellenfeleinket, kapusunk ma is jól támogatta lányainkat. A tavalyi évben már játszottunk Túrkeve csapatával, eddig soha nem sikerült eredményes meccset játszani ellenük, a mai napon ez is sikerült.

A Karcag kellemetlen ellenfél volt, hiszen roppant gyors játékosai többször távoli zónából, betörésekből szép gólokat értek el ellenünk, ennek ellenére a végén mi örülhettünk jobban, hiszen sikerült 3 góllal győznünk.

Boros Pál edzői nyilatkozat: Csak dicsérni tudom a hazai fordulóban a lányainkat, támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk. Különösen örvendetes a számomra, hogy kevés gólt kaptunk mindkét mérkőzésen, védekezésben sokat javultunk. Dolgozunk tovább! Hajrá Földvár!

Jó csapatteljesítmény Gyulán

Gyula, 2023.10.08. LU14 Tiszaföldvár SE

Medgyesegyháza SE-Tiszaföldvár Sportegyesület 6:21

Békési NKTE-Tiszaföldvár Sportegyesület 25:21

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Császi Janka, Kállai Natália, Kiss Alina Zsuzsanna, Szeleczki Bernadett, Pulger Jázmin Lili, Hegyes Luca Sára, Fialka Luca

Vasárnap délutáni bajnoki fordulóra Gyulára utaztunk az LU14-es csapattal, Medgyesegyháza és a Békés csapataival játszottunk. Az eddigi legkevesebb létszámmal, 8 fővel vágtunk neki a gyulai fordulónak, ahol új csapattárs is játéklehetőséget kapott.

Medgyesegyháza ellen gyors támadásokkal, szép egyéni megoldásokkal nagyobb előnyt tudtunk szerezni, amelyet az egész mérkőzés során csak növeltünk. Védekezésben és támadásban is jól teljesített a csapatunk. A beállós körüli védekezésünk helyenként nem volt megfelelő, de olyan előnnyel vezettünk, hogy még ez is belefért. Kapusunk jól támogatta a lányokat mindkét mérkőzésen, hiszen büntetőt és ziccereket is hárított.

Békés csapata ellen nagyon jó tempójú összecsapást láttunk, fej-fej mellett haladtunk, a félidőben 13:13 volt az eredmény. A második félidőben 2 hetest is hibáztunk, több pontatlan támadásunk is volt, ennek köszönhetően nem sokkal ugyan, de vereséget szenvedtünk. Sajnálkozásra semmi okunk nincs, hiszen végig jól küzdöttek a lányok, hosszabb cserepaddal biztosan jobb eredményt is elértünk volna.

Boros Pál edző: Gyulán ismét megmutatkozott a csapatszellem és a küzdeni akarás, ennek eredményeként 2 pontot tudtunk szerezni. Nagyon örültünk a közös sikernek, kicsit nagyobb koncentráltsággal, szerencsével 4 pont is lehetett volna a nap végén. Csak dicséret illeti a lányokat a mai teljesítményért. Hajrá Tiszaföldvár!

(Írta Boros Pál)

Pontok nélküli hétvége Túrkevén

Túrkeve, 2023.09.24. LU14  Tiszaföldvár SE

AFSE-Rákóczifalva-Tiszaföldvár Sportegyesület 33:18

Tiszaföldvár Sportegyesület-Tiszakécske VSE 7:30

Csapat tagjai: Oláh Mónika, Pulger Jázmin Lili, Demetrovics Léna, Hegyes Luca Sára, Szeleczki Bernadett , Mester Anna, Kállai Natália, Kozák Zsanett, Kiss Alina Zsuzsanna

Vasárnapi napon Túrkevére utaztunk, nem teljes kerettel. A Rákóczifalva és a Tiszakécske csapataival játszottunk. Betegség miatt a legeredményesebb játékosunk távol maradt, így vettünk részt a játéknapon.

Az első mérkőzésen Rákóczifalva ellen elfogadható eredmény született, támadásban és védekezésben sokat hibáztunk, gólhelyzeteinket sokszor nem tudtuk gólokra váltani. Kapusunk sajnos nem volt eredményes a mai napon.

Tiszakécske ellen sajnos nem tudtunk megfelelő játékot játszani, egy-két fejjel magasabb játékosok ellen nem volt semmi esélyünk. Annyit el kell ismerni a csapatunk teljesítményének értékelésben, hogy küzdöttünk, futottunk, sajnos ez ma ennyire volt elég.

A következő forduló a Medgyesegyháza, és a Békés csapatai ellen lesz Gyulán, ott mindenképpen javítanunk kell, dolgozunk tovább a csapattal.

Boros Pál edző: Erős, fizikálisan lényegesen erősebb csapatokkal játszottunk a hétvégén, sajnos ebben a napban ennyi volt. Dolgozunk tovább a jobb eredmények érdekében. Hajrá Tiszaföldvár!

Hazai LU14-es forduló

Tiszaföldvár-Homok, 2023.05.14. LU14 TVSE

Szarvasi NKK-Tiszaföldvár Sportegyesület 3:20

Tiszaföldvár Sportegyesület-Mezőtúri AFC Syngenta 18:22

Csapat tagjai: Papp Réka, Császi Janka, Boros Viktória, Demetrovics Léna, Kállai Natália, Kálmán Vivien Izabella, Kiss Dorina Kornélia, Kiss Petra Edit, Mester Tímea, Szűcs Mirjam, Papp Renáta

A 2023-as tavaszi szezon utolsó Lu14-es mérkőzésén vettünk részt a Homoki Sportcsarnokban. A lányok számára hazai környezetben a Szarvas és a Mezőtúr csapataival játszottunk. Az első összecsapáson Szarvas ellen jó tempóban, jó védekezéssel, pontos támadásokkal működtünk, viszonylag hamar nagyobb előnyre tettünk szert. Kiválóan működött a továbbiakban is a védekezésünk, a kapusunk ma is magas szinten támogatta a lányainkat. Az ellenfél hibáiból, labdaszerzésekből, szélső pozíciókból, beállóból, távoli zónából szereztük a góljainkat.

A délutáni összecsapáson a Mezőtúr csapata ellen végig jó iramú volt a játékunk, a beálló körüli védekezésünk volt helyenként gyengébb. A vezetést sajnos egyik pillanatban sem tudtuk elérni, viszont az eddigiekhez képest „közel maradtunk a listavezetőhöz. A 13 kapufa és a pár pontatlan indítás sajnos megbosszulta magát, nem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Kicsit nagyobb szerencsével, pontosabb játékkal esélyünk lett volna egy döntetlent elérni a jó játékerőt képviselő Mezőtúrral szemben. Ellenfelünknek további sok sikert kívánok  a továbbiakban!

Boros Pál edző: Itthoni környezetben ismét megmutatkozott a csapategység és a küzdeni akarás. Az utolsó fordulóhoz méltó, kiváló kézilabdát produkáltunk. Példamutató volt a játékosok edzésmunkája, a mérkőzéseken való helytállása. Szeretném megköszönni az összes csapattagnak az egész éves tevékenységét, szorgalmát! Jövőre ismét folytatjuk! Hajrá Tiszaföldvár!

Kiváló játék Újkígyóson

Újkígyós, 2023.04.22. LU14 TVSE

Csorvási SK-Tiszaföldvár Sportegyesület 7:14

Tiszaföldvár Sportegyesület-FISE Újkígyós 21:21

Csapat tagjai: Papp Réka, Boros Viktória, Császi Janka, Kállai Natália, Kálmán Vivien Izabella, Demetrovics Léna, Szűcs Mirjam, Papp Renáta, Mester Tímea, Kiss Dorina Kornélia, Kozák Zsanett, Kiss Petra Edit

Korai indulás után Újkígyósra utaztunk, az Újkígyós és a Csorvás lányai ellen játszottunk bajnoki fordulót. Majdnem a teljes kerettel, jó egészségi állapotban érkeztünk a mérkőzések helyszínére, ahol a korai kezdés ellenére jól kezdtük a játékot. Támadásban és védekezésben is megfelelően működött a gárdánk, a kapusunk már a megszokott kiváló eredményességgel támogatott minket. Jó volt látni, hogy az LU14-es lányaink segítették egymást a védekezésben, így megnyugtató előnnyel zártuk a Csorvás elleni bajnokit.

Az Újkígyós fizikálisan erős, technikailag jól képzett játékosaival szemben is fel tudtuk venni a versenyt. Különösen örvendetes, hogy minden játékos hozzá tudott tenni az eredményes játékhoz. Igazságos döntetlen született, de meg kell jegyeznem, kicsit nagyobb szerencsével sanszunk lett volna megnyerni a mérkőzést.

Kitűzött célunk az, hogy minimum a 4. helyen végezzünk a csoportban, ennek érdekében mindent megteszünk, hogy az utolsó fordulóban is hozzuk a jó tavaszi formánkat.

Boros Pál edző: Kifejezetten elégedettek lehetünk az újkígyósi fordulón tapasztalt csapatteljesítménnyel. A tavaszi szezonban jól teljesít a csapatunk. Dolgozunk tovább, hogy az utolsó forduló is jól sikerüljön. Gratulálok lányok! Hajrá Tiszaföldvár!

Edzőtábor a tavaszi szünetben

Gyomaendrőd, 2023.04.04-04.07. LU14 TVSE

Csapat tagjai: Kállai Natália, Császi Janka, Mester Tímea, Mester Anna, Demetrovics Léna, Spielberger Szabina Lara, Kozák Zsanett, Szeleczki Bernadett, Oláh Mónika, Papp Réka, Papp Renáta, Szűcs Mirjam , Kiss Petra Edit, Hegyes Luca Sára Kiss Dorina Kornélia, Kálmán Vivien Izabella Kiss Alina Zsuzsanna, Boros Viktória

A tavaszi szünetben edzőtábort szerveztünk Gyomaendrődre, ahol 4 napot töltöttünk el. A napi két edzés célja a képességfejlesztés, labdás ügyességi feladatok, technikai képzés, hibajavítás, taktikai képzés volt. Kiemelt célok között szerepelt az állóképesség fejlesztés, illetve az erőfejlesztés.

Csütörtökön a délutáni edzésen, illetve pénteken reggel 3×20 perces edzőmérkőzést is játszottunk, amely nagyon jól megvalósította a kézilabdázáshoz szükséges képességek fejlesztését. Az időjárás nem kedvezett a szabadtéri edzések lebonyolításának, minden edzésünket a városi sportcsarnokban tartottuk. Szerda délután az úszásé, a pihenésé volt a főszerep, két órát töltöttünk el a városi strandon.

A felkészülés alatt teljes ellátásban részesültünk, napi 4 étkezés, illetve minden igényt kielégítő kényelmes szállás kitűnően segítette a pihenést, felkészülést.

Boros Pál edző: Sokat fejlődtünk az előző évekhez képest nemcsak játékban, de hozzáállásban is. Biztosan kijelenthetem, hogy eredményesen zárult az edzőtáborunk. Köszönöm szépen a Tiszaföldvár SE vezetőinek a lehetőséget, illetve a csapat hozzáállását, munkáját. Szombaton bajnoki fordulóra utazunk az LU13-as csapattal Medgyesegyházára. Hajrá Tiszaföldvár!

Törökszentmiklósi két pont

Törökszentmiklós, 2023.04.02. LU14 TVSE

Tiszaföldvár Sportegyesület-Székács KE 19:9

Aranyszarvas SE-Tápiószentmárton-Tiszaföldvár Sportegyesület 27:20

Csapat tagjai: Papp Réka, Császi Janka, Demetrovics Léna, Kálmán Vivien Izabella, Szűcs Mirjam , Papp Renáta, Mester Tímea, Kozák Zsanett, Kiss Petra Edit

Törökszentmiklóson játszottunk a Székács és a Tápiószentmárton csapataival. A Törökszentmiklós ellen nagyon álmosan kezdtünk, védekezésben sokat hibáztunk, az első félidő 10. percétől ébredtek fel lányaink, ekkor tudtuk a saját játékunkat játszani. Jól működött a nyitott és a 2. félidei zárt védekezés is, ennek végeredményeként megnyugtató előnnyel zártuk az első mérkőzést.

A Tápiószentmártonnal már többször találkoztunk, jó tempójú sportszerű mérkőzéseket játszottunk velük. Sajnos a mai második összecsapáson felmutatott teljesítmény kevés volt, hogy legalább a döntetlen közeli eredményt el tudjuk érni ellenük. További sok sikert kívánok mindkét csapatnak.

Boros Pál edző: Egészen jó mérkőzéseket tudtunk játszani a törökszentmiklósi játéknapon. Kiválóan működött a küzdőszellem a csapatunkban. Hajrá Tiszaföldvár!

Két pont Tápiószentmártonból

Tápiószentmárton, 2023.03.19. LU14 TVSE

Mezőtúri AFC-Syngenta-Tiszaföldvár Sportegyesület 22:15

Tiszaföldvár Sportegyesület-Szarvasi NKK 18:10

Csapat tagjai: Papp Réka, Kálmán Vivien Izabella, Császi Janka, Demetrovics Léna, Kállai Natália, Kiss Dorina Kornélia, Szűcs Mirjam, Kiss Pert Edit, Papp Renáta, Mester Tímea, Kozák Zsanett

A megszokott kerettel érkeztünk Tápiószentmártonba a Mezőtúr és a Szarvas elleni bajnoki mérkőzésekre. Mezőtúr ellen jól kezdtük a játékot, az első félidőben fej-fej mellett haladtunk. A második félidőben fegyelmezetlenek voltunk, több technikai hibát vétettünk, a nem megfelelő védekezésnek köszönhetően többször kétperces kiállításokat kaptunk. Sajnos ez megpecsételte a sorsunkat, a jó kezdés ellenére vereséget szenvedtünk.

A második mérkőzésre Szarvas ellen változtattam a felálláson, ennek köszönhetően már az összecsapás elejétől fogva nagyobb előnyt tudtunk kovácsolni, nyolc góllal nyerni tudtunk. Kapusunk, védekezésünk kiválóan teljesített az egész mérkőzés során. Az ellenfél hibáiból, gyorsabb ellentámadásokat tudtunk vezetni, amelyeket gólokkal tudtunk befejezni. A góljaink döntő többségét ziccerekből és távoli zónából tudtuk elérni.

Boros Pál edző: Fegyelmezettségben, koncentrációban kell javulnunk a közeljövőben ha szeretnénk jobb eredményeket elérni. A Szarvas ellen sokkal rendezettebb játékot tudtunk felmutatni a lányokkal, ezért két pontot tudtunk szerezni a hétvégén. Tovább dolgozunk a jobb eredmények érdekében! Hajrá Tiszaföldvár!

Szarvasi forduló

Szarvas, 2023.03.04. LU14 TVSE

Tiszaföldvár Sportegyesület-Csorvási SK 16:16

FISE-Újkígyós-Tiszaföldvár Sportegyesület 19:14

Csapat tagjai: Kálmán Vivien Izabella, Kiss Dorina Kornélia, Császi Janka, Demetrovics Léna, Szűcs Mirjam, Papp Renáta, Mester Tímea, Papp Réka, Oláh Mónika, Kállai Natália, Kiss Petra Edit, Kozák Zsanett

Csorvás és az Újkígyós csapataival játszottunk Szarvason. Végig gyenge játékot produkáltunk a csapattal. Támadásban és védekezésben is elmaradtunk az újkígyósi fordulón mutatott teljesítményünktől. Többször lehetőségünk lett volna eldönteni az első mérkőzést, de döntő helyzetekben sajnos hibáztunk. Kapusaink teljesítménye  is elmaradt a megszokottól, sajnos egy-két „potya” gól is született. Egyetlen pozitívum az volt a napban, hogy egy pontot sikerült szerezni az utolsó percben.

A második összecsapásra rendezettebb játékot mutattunk, fizikálisan erősebb játékosokból álló Újkígyós jó védekezésével szemben nem találtuk igazán az ellenszert. Összességében rendezettebb játékot mutattunk, vállalható vereséget szenvedtünk.

Boros Pál edző: Ebben az évben ma mutattuk a leggyengébb játékunkat, dolgozunk tovább azon, hogy ez többet ne forduljon elő. Hajrá Földvár!

Újkígyósi forduló

Újkígyós, 2023.02.19. LU14 TVSE

Székács KE-Tiszaföldvár Sportegyesület 10:17

Tiszaföldvár Sportegyesület-Aranyszarvas SE Tápiószentmárton 23:23

Csapat tagjai: Papp Réka, Kálmán Vivien Izabella, Császi Janka, Demetrovics Léna, Kállai Natália, Mester Tímea, Oláh Mónika, Kiss Dorina Kornélia, Kis Petra Edit, Papp Renáta

A megszokottnál kevesebb csapatlétszámmal, némiképp változtatott felállással kezdtünk a Székács csapata ellen Újkígyóson. Az első félidőben kapkodósan, sok technikai hibával játszottunk, nem igazán ment a pontos játék. Támadásban számtalan gólhelyzetünk kimaradt, védekezésünk sem volt kellően határozott. A második félidőben jobban ment a játék, rendezni tudtunk sorainkat, és megnyugtató előnnyel zártuk a meccset.

A Tápiószentmárton ellen nagy lelkesedéssel kezdtünk, támadásban és védekezésben is jól teljesítettek a lányok. A szélső befutásokkal szemben nem találtuk az ellenszert, kapusunk kitűnően védett az egész napon. Kicsit nagyon szerencsével sikerült volna megnyerni ezt a mérkőzést , de a lányaink örülhettek az igazságos döntetlennek is. Góljainkat távoli zónából, beállóból és gyors labdafelhozatalból lőttük .

Boros Pál edző:  Megítélésem szerint kiválóan működött a gépezetünk, hiszen 3 ponttal sikerült hazatérnünk. Különösen örvendetes az, olyan taktikai, technikai elemeket is eredményesen tudtunk játszani, amelyeket a legutóbb gyakoroltunk edzéseken. Gratulálok a lányoknak az eredményhez! Hajrá Tiszaföldvár!

Az első tavaszi LU14-es forduló Tápiószentmártonban

Tápiószentmárton, 2023.02.04. LU14 TVSE

Tiszaföldvár Sportegyesület-Abonyi KC 12:26

Tiszaföldvár Sportegyesület-Székács KE 24:20

Csapat tagjai: Papp Réka, Kiss Dorina Kornélia, Császi Janka, Kállai Natália, Demetrovics Léna, Mester Tímea, Kozák Zsanett, Papp Renáta, Szűcs Mirjam, Oláh Mónika

Nem a szokásos létszámmal utaztunk Tápiószentmártonba az első tavaszi fordulóra. Más felállásban játszottunk, mivel betegségek miatt az egyik oszlopos tagunk sajnos hiányzott a mai napon.

A listavezető Abonyi KC ellen kifejezetten jól kezdődött az összecsapás, góllal és vezetéssel kezdtünk. Az első félidőben nem tudott nagyobb előnyt kovácsolni az ellenfelünk. Sajnos a második félidőben sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk lépést tartani az Abonnyal. Kapusunk teljesítményét tudom kiemelni, végig nagyon jó védéseket mutatott be.

A Szákács KE ellen nagyon idegesen, sok hibával játszottunk, szoros volt az állás az egész meccs alatt. Átlövéseink sokszor pontatlanok voltak, büntetőket is hibáztunk. Védekezésünk javult a második félidőre, hálóőrünk ezen a meccsen is kiválóan védett. Szélső befutásokból, átlövésekből, beállóból tudtunk gólokat szerezni, eredményesen zártuk a második mérkőzésünket.

Boros Pál edző: Ezen a játéknapon nagyon lassan és több hibával tudtunk játszani a decemberi fordulókhoz képest. A csapat egységét, küzdeni akarását ki tudom emelni, amikor kellett mindig valaki hozzá tudott tenni valami pluszt a jobb csapatteljesítmény érdekében. Köszönöm szépen a mai napot is a lányoknak! Hajrá Tiszaföldvár!

Mezőtúri LU14-es forduló

Mezőtúr, 2022.11.27. LU14 TVSE

AFSE Rákóczifalva-Tiszaföldvár Sportegyesület 28:14

Aranyszarvas SE Tápiószentmárton-Tiszaföldvár Sportegyesület 30:27

Csapat tagjai: Kálmán Vivien Izabella, Kiss Dorina Kornélia, Papp Réka, Papp Renáta, Császi Janka, Boros Viktória, Kállai Natália, Hegyes Luca Sára, Kiss Petra Edit, Oláh Mónika, Szűcs Mirjam

Felkészülten vártuk a mezőtúri fordulót, ahol a Rákóczifalva és a Tápiószentmárton csapataival mértük össze a tudásunkat. Rákóczifalva ellen játszottunk az első mérkőzésen, nem volt eléggé feszes a védekezésünk, a játékosok nem segítették egymást megfelelően a meccs alatt. A támadásainkat a türelmetlenség és a pontatlanság jellemezte. Cselezésekkel, átlövésekkel és kevés betöréssel tudtunk gólokat szerezni, kapusaink jól teljesítettek. A második félidős zárt védekezésünk nem működött megfelelően, ezért az ellenfelünk nagyobb előnyre tudott szert tenni.

A Tápiószentmárton ellen rendezettebb, jobb játékot tudtunk játszani. A teljes meccs alatt szoros eredmény volt, sanszunk is lehetett volna megnyerni a mérkőzést, ami sajnos nem sikerült. Új felállást is kipróbáltunk, beállóból, valamint 2-es pozícióból és jobb szélről is gólokat tudtunk lőni.

Boros Pál edző: Sokat javult a játékunk dinamikája, gyorsasága, ezért szeretném megdicsérni a csapatunkat. Dolgozunk, edzünk tovább! Hajrá Lányok! Hajrá Tiszaföldvár!

Hazai forduló pontok nélkül

LU14 fotó Homok

Tiszaföldvár-Homok, 2022.11.12. LU14 TVSE

Abonyi KC-Tiszaföldvár Sportegyesület 37:13

Tiszaföldvár Sportegyesület- Mezőtúri AFC Syngenta 21:30

Csapat tagjai: Papp Réka, Kálmán Vivien Izabella, Császi Janka, Szűcs Mirjam, Demetrovics Léna, Kállai Natália, Kozák Zsanett, Hegyes Luca Sára, Oláh Mónika, Papp Renáta, Kiss Petra Edit

A Homoki sportcsarnokban fogadtuk az Abony és a Mezőtúr csapatait. Az első mérkőzésünkön Abony ellen nagyon gyenge játékot mutattunk, sem támadásban, sem védekezésben nem működött a gárdánk. A beálló körüli védekezésünk volt a leggyengébb, távoli zónából is több gólt kaptunk.

A második, a délutáni összecsapáson Mezőtúr ellen sokkal jobban tudtunk teljesíteni, egész mérkőzés alatt lépést tartottunk az ellenfelünkkel. Az 50. perc körül fegyelmezetlenül védekeztünk egy 2 perces kiállítást követően nagyobb előnyt tudott kovácsolni a Mezőtúr, sajnos ezen a napon nem tudtunk pontot szerezni.

Boros Pál edző: Gyengébb teljesítményt mutattunk a hazai fordulón, az viszont pozitívum ,hogy a második meccsre sokat tudtunk javulni. A hibákból tanulunk, dolgozunk tovább. Hajrá Tiszaföldvár!

Vasárnapi forduló Szászbereken

LU14 Szászberek fotó

Szászberek, 2022.10.09. LU14 TVSE

Euronovex USE-Tiszaföldvár SE 38:14
Tiszaföldvár SE-AFSE-Rákóczifalva 21:28

Csapat tagjai: Papp Réka, Kálmán Vivien Izabella, Császi Janka, Kállai Natália, Kocsis Emese Petra, Demetrovics Léna, Boros Viktória, Papp Renáta, Hegyes Luca Sára Kiss Petra Edit, Szűcs Mirjam, Kozák Zsanett

Szászbereken játszottunk az LU14-es lány csapattal. Mindkét mérkőzésen gyengén védekeztünk, sok technikai hibát vétettünk, ezekből a hibákból sorra gólokat kaptunk. Kapusaink teljesítménye sem érte el a korábbi szintet. Támadásainkat a pontatlanság jellemezte, távoli zónából és betörésekből tudtunk eredményesek lenni.
A második mérkőzést jól kezdtük, támadásainkat eredményesebben tudtuk befejezni. Kapusaink is jobban védtek. Védekezésünk is feljavult a reggeli mérkőzéshez képest, de helyenként ekkor sem volt elegendő. Átlövőink és az irányítónk jó teljesítményt nyújtottak a mai napon is.

Boros Pál edző: Nagyon jó ellenfelekkel játszottunk ezen a vasárnapon, védekezésünkön sokat kell javítanunk, a küzdeni akarásunkkal ma sem volt baj. Hajrá Tiszaföldvár!

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.