FU13 TVSE2

Év végi beszámoló FU13

Az idei évet összegezve teljes mértékben megállapíthatjuk, hogy a gyerekek sokat fejlődtek annak ellenére, hogy gyakran igen nehéz körülmények között kellett edzenünk, és fejtörést okozott, vajon lesz-e lehetőségünk egyáltalán teremben edzeni a magas rezsiköltségek miatt. Le a kalappal a vezetőség előtt, akik lelkiismeretes háttérmunkája nélkül ez nem valósulhatott volna meg. Ezúton is szeretnénk megköszönni, hogy biztosítani tudták számunkra a zavartalan edzéskörülményeket.  A csapat magja rendszeresen látogatta az edzéseket, melyet igyekeztünk mindig a megfelelő színvonalon menedzselni. Nagy hangsúlyt fektettünk a gyerekek szellemi, fizikai és lelki fejlődésére is. Fontos korba lépnek szépen lassan, ahol extra törődést igényelnek, így nagyon fontos, hogy szeressenek edzésre jönni. Emellett próbáltuk az életkori sajátosságuknak megfelelő szinten fejleszteni a labdás ügyességüket és a cselezőkészségüket. Jövőre folytatjuk a megkezdett utat, remélhetőleg fényes sikerekkel tarkítva! Addig is jó pihenést és feltöltődést a nyárra! Találkozunk augusztusban!

Zsigmond Gergely

U13. III. Forduló

Tiszaföldvár-Homok, 2023.04.20. FU13 TVSE2

Mérkőzések és eredményeik:

Tiszaföldvár Sportegyesület II – Tiszakécske 18-14

Tiszaföldvár Sportegyesület II – Békés 22-25

Csapat tagjai: Csirmaz László, Csirmaz Levente, Fazekas Kristóf, Gombás Huba, Hudu Balázs, Nádas Marcell, Polgár Dominik Polgár Roland, Illés Péter, Bózsó Balázs

Az első találkozót a Tiszakécskével játszottuk ahol az egész meccsen tudtunk dominálni és egy magabiztos játékkal győzni.

A második mérkőzésen a Békés csapatával játszottunk ahol az első félidőt 2 gólos vezetéssel zártuk. A második félidőben a hatos falas védekezés miatt, kevesebb helyzetet tudtunk kialakítani, ennek következtében a Békés átvette a vezetést és a mérkőzés végéig megtartották.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők:  Büszke vagyok a srácokra az egész éves teljesítményük miatt. Egy nagyon jó mérkőzéssel tudtuk zárni a bajnokságot az eredménytől függetlenül. A nyári szünetre jó pihenést!

U13. IX.Forduló

Tiszakécske, 2023.05.09. FU13 TVSE2

Alföldi Farkasok- Tidzaföldvár Sportegyesület II 31-20

Tiszaföldvár Sportegyesület II – Békéscsaba DKSE 27-21

Csapat tagjai:  Csirmaz László, Csirmaz Levente , Fazekas Kristóf , Gombás Huba , Hudu Balázs , Nádas Marcell , Polgár Dominik , Polgár Roland , Illés Péter

Az első mérkőzést az Alföldi Farkasok ellen játszottuk. Rendkívül gyenge játékunkat a koncentráció hiánya még tovább rontotta. Ahogy ilyenkor lennie kell megérkeztek a menetrend szerinti ziccer rontások, eladott labdák, technikai hibák. A második ellenfelünk a Békéscsaba csapata volt, ahol a gyerekek teljesítménye szöges ellentétét mutatta az első meccsen látottaknak. Magabiztos játékkal nagyarányú győzelmet arattunk.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők: Örülök neki , hogy egy ilyen rossz teljesítményből ilyen szépen fel tudtunk állni.

U13. IV. Forduló

Rákóczifalva, 2023.04.16. FU13 TVSE2

Tiszaföldvár II – Tiszakécske VSE 22-11

Békéscsaba DKSE -Tiszaföldvár Sportegyesület II 29-23

Csapat tagjai: Csirmaz László, Csirmaz Levente, Polgár Roland, Polgár Dominik, Hudu Balázs, Bózsó Balázs, Fazekas Kristóf, Gombás Huba

Az első mérkőzésen a Tiszakécske csapatával csaptunk össze, a találkozót rengeteg hibával kezdtük, amit az időkérés után kisebb-nagyobb számmal orvosolni lehetett. Értékesítettük a ziccereket, ennek következménye egy nagy arányú győzelem lett.

A második mérkőzésen a Békéscsaba DKSE csapatával ütköztünk meg. Rossz felfogásban kezdtük el a találkozót. Pontatlanok voltak a befejezések, védekezésben meg nem voltunk elég határozottak, ami miatt kialakult egy 5 gólos különbség, amit nem sikerült leredukálnunk a mérkőzés végéig.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők:  A sok hiányzó ellenére elégedett vagyok a látottakkal. Örülök neki , hogy amit edzéseken gyakorlunk, azt nagyon szépen alkalmazzák a mérkőzéseken is.

U13. VII. Forduló

Orosháza, 2023.03.25.FU13 TVSE2

Oxxo Energy Orosházi NKC– Tiszaföldvár II 24-9
Tiszaföldvár II – Szarvas 26-11

Az első mérkőzésen az Orosháza csapatával csaptunk össze, nagyon álmosan kezdtük a találkozót aminek köszönhetően 6 gólos előnyt szerzett az ellenfél ami a későbbiekben továbbra is nőtt. A sok hiányzó miatt a jó játékerőt képviselő Orosháza ellen nem tudtuk felvenni a versenyt így súlyos vereséget szenvedtünk.
A második mérkőzésen a Szarvas csapatával ütköztünk meg. A kezdeti álmosságot levetkőzve sikerült egy felszabadult játékot produkálni , amit az eredmény is hűen tükröz.

Zsigmond Gergely , Kapás Krisztián edzői nyilatkozat: Rengeteg helyzetet hibáztunk ami rányomta a bélyegét a játékunkra , emiatt az első meccsen képtelenek voltunk a tudásunknak megfelelő szinten játszani. Két mérkőzés között elbeszélgettem a srácokkal. Határozottabb bátrabb és pontosabb játékot kértem tőlük , amit maximálisan betartottak.

U13. V. Forduló

Szolnok, 2023.03.11 FU13 TVSE2

Oxxo Energy Orosházi NKC– Tiszaföldvár II 13-14

Tiszaföldvár II – Alföldi Farkasok Sport és Egészség Kft 17-17

Csapat tagjai: Csirmaz Levente , Fazekas Kristóf , Gombás Huba , Hudu Balázs , Nádas Marcell , Polgár Dominik,Polgár Roland , Illés Péter , Bózsó Balázs

Az első mérkőzésen az Orosháza csapatával csaptunk össze. Hhitetlenül kezdtük el találkozót, aminek az eredménye 5-1 orosházi vezetést eredményezett. A félidő végére sikerült közelebb zárkózni (10-8) és ebből erőt merítve hatalmas küzdéssel sikerült átfordítani a mérkőzés állását, amivel egy gólos győzelmet arattunk (13-14).

A második mérkőzésen az Alföldi Farkasok  csapatával ütköztünk meg. Fej-fej mellett haladt a találkozó, a félidő végére sikerült egy három gólos előnyt kialakítani, amit nem sikerült tartani a meccs végéig, mivel rengeteg hibát vétettünk a befejezésekben. Ennek köszönhetően sikerült kiegyenlíteni a szajoli gárdának, így egy izgalmas végjátékban sikerült a döntetlen állás megtartása.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők: Örülök, hogy két jó mérkőzést tudtunk játszani. Bár a játékunk nem zárult teljesen pozitív mérleggel, ennek ellenére szükség van az ilyen mérkőzésekre, mert rengeteget lehet tőlük fejlődni.

Szolnok, 2023.02.26. FU13 TVSE2

Petőfi DSE-Túrkeve – Tiszaföldvár II 17-26

Tiszakécske VSE – Tiszaföldvár II 14-12

Csapat tagjai: Csirmaz Levente , Fazekas Kristóf , Gombás Huba , Hudu Balázs , Nádas Marcell , Polgár Dominik , Illés Péter , Bózsó Balázs

Az első mérkőzésen a Petőfi DSE-Túrkeve csapatával csaptunk össze. Jól kezdtük a találkozót, jó védekezés mellé jó kapusteljesítmény párosult, amiből tudtunk könnyű gólokat szerezni, ami azt eredményezte, hogy magabiztos előnyt tudtunk kiharcolni a félidőre (8-14). Második félidőre megfogyatkoztunk egy piroslapos kiállítás miatt, de így is tudtuk magunkat tartani és az előnyünket növelni.

A második mérkőzésen a Tiszakécske VSE csapatával ütköztünk meg. Védekezés és a kapusteljesítmény jól működött együtt, viszont támadásban rengeteg hibát vétettünk, lerohanásokban sok labdát eladtunk és sok ziccert hibáztunk, amiből az ellenfelünk könnyű gólokat tudott lőni, így 14-12 vereséget szenvedtünk.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők: A Túrkeve ellen azt játszottuk, amit szoktunk, viszont a Tiszakécske ellen már nem tudtuk, mert elfáradtunk, mivel nem volt cserelehetőség a sok beteg miatt. De így is jár a fiúknak a gratuláció, nagyot küzdöttek.

315530410_823295179006064_6570997181984919091_n

Tiszaföldvár, 2022.11.19. FU13 TVSE2

Tiszaföldvár Sportegyesület II – Szolnoki KCSE 28:8

Tiszaföldvár Sportegyesület II – Petőfi DSE-Túrkeve 22-13

Csapat tagjai: Balogh Zsombor , Csirmaz László, Csirmaz Levente , Fazekas Kristóf , Gombás Huba , Hudu Balázs , Nádas Marcell , Polgár Dominik , Polgár Roland , Tuka Ákos , Illés Péter

A Szolnoki KCSE csapata ellen az első perctől jó tempót tudtunk menni, aminek meg lett a gyümölcse. Túrkeve ellen az első félidőben több technikai hibát vétettünk, amit a második félidőben sikerült kijavítani és növelni a különbséget.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edzők:  Mindkét mérkőzést domináltuk, a jó védekezésből sokat tudtunk indulni, ami látszik a lőtt gólok számán. Gratulálok a srácoknak!

U13. II. Forduló

20221022_085830

Tiszaföldvár, 2022.10.22. FU13 TVSE2

Tiszaföldvár Sportegyesület I – Tiszaföldvár Sportegyesület II 22-26
Tiszaföldvár Sportegyesület II – Tiszakécske VSE 23-15

Csapat tagjai: Balogh Zsombor , Bózsó Balázs , Csirmaz László, Csirmaz Levente , Fazekas Kristóf , Gombás Huba , Hudu Balázs , Nádas Marcell , Polgár Dominik , Polgár Roland

Kora reggeli mérkőzéshez méltóan kezdték a fiúk az első meccset. Dekoncentráltság, pontatlanság, álmosság látszódott a fiúkon, amit a mérkőzés későbbi szakaszaiban sem sikerült igazán leküzdeni. Ennek ellenére győzelemmel zárult a találkozó, ami miatt mindenképpen dicséret illeti a társaságot, mert rossz játékkal is nyerni tudtak. A második megmérettetés összképe már teljesen mást mutatott. A srácok lendületesen, jól összpontosítva, kevés hibával játszottak, aminek az eredménye egy magabiztos győzelem lett. Végig uralva a játékot diadalmaskodott a csapat, amihez az is kellett, hogy védekezésben rendkívül jól semlegesítsék az ellenfél ügyes játékosait, valamint egységesen, egymás segítve húztak fel egy kemény falat.

Zsigmond Gergely edző: Nagyon örülök neki , hogy amiket edzéseken gyakorlunk azt a mérkőzésen viszontlátjuk. Gratulálunk a lurkóknak! Hajrá Tiszaföldvár!

U13. I. Forduló

received_1254197932011442

Túrkeve, 2022.10.02. FU13 TVSE2

Szolnoki KCSE – Tiszaföldvár Sportegyesület II 10-24
Tiszaföldvár Sportegyesület II – Alföldi Farkasok Sport és Egészség Kft 20-18

Az első mérkőzésen a Szolnoki KCSE csapata ellen játszottunk, ahol hamar kialakult a különbség, amit sikerült tartanunk a mérkőzés végéig. A második mérkőzést az Alföldi Farkasok Sport és Egészség Kft ellen játszottunk, ahol az első félidőben a lendület még tartott, viszont a második félidőre ez elfogyott , ezért a csapat saját magának tette szorossá a végjátékot.

Zsigmond Gergely, Kapás Krisztián edző: A szezon első bajnoki meccsén frissen, újult erővel kezdtünk ahogy kell. Meg is lett az eredménye. Sajnos a második mérkőzés második félidejében ez a lendület kicsit alább hagyott, így saját magunknak tettük szorossá a mérkőzést.

Az utolsó U13-as forduló

2022.05.22.

Szarvas, 2022.05.22. FU13 TVSE2

Mérkőzések és eredmények:
1. Tiszaföldvár VSE II – Békési FKC 10 : 22
2. Tiszaföldvár VSE II – HC Szarvas 17: 25

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Móré Dániel, Kovács László, Balogh Zsombor, Polgár Roland, Polgár Dominik, Bózsó Balázs, Nádas Marcell, Hudu Balázs;

Egy hosszú és munkás év utolsó mérkőzései voltak.
Az első mérkőzés első félidejében teljes jogú partnerként játszottunk. A második félidőben a kötelezően alkalmazandó védekezés a még túlnyomó részben egy évvel fiatalabbak számára nagyon nagy falatnak bizonyult.
A második mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy a második félidős hatos fallal még van munkánk.

Nagy Noémi edző: A felelősségvállalás nem könnyű feladat. De a felelősség áthárításával nem lehet mérkőzést nyerni.
Azonban most jön a megérdemelt pihenés ideje!!! Augusztusban pedig folytatjuk a munkát!

U13-as forduló

2022.05.08.

Békés, 2022.05.08. FU13 TVSE2

1. Tiszaföldvár VSE II – Orosházi FKSE 13 : 32
2. Tiszaföldvár VSE II – Szentesi KFC 17: 15

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Móré Dániel, Kovács László, Balogh Zsombor, Polgár Dominik, Bózsó Balázs, Nádas Marcell, Illés Péter, Hudu Balázs;

Sajnos eléggé megfogyatkozva sikerült ezeken a mérkőzéseken kiállnunk, ami az első mérkőzésen meg is mutatkozott. Orosháza teljes U13-as korosztálya ellen nem tudtuk érdemben felvenni a harcot, de becsülettel küzdöttünk.
A második mérkőzés a fáradtság és a játékos hiány miatt sikeredett nehézre. De nem adtuk meg magunkat, ami győzelemmel járt!

Nagy Noémi edző: Büszke vagyok a játékosokra, mert „Kicsi a bors de erős!”

Egy újabb tavaszi U13-as forduló

2022.03.27.

Békéscsaba, 2022.03.27. FU13 TVSE2

1. Tiszaföldvár VSE II – Békéscsaba DKSE 9 : 29
2. Tiszaföldvár VSE II – HC Szarvas 10 : 10

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Móré Dániel, Mészáros Zétény, Kovács László, Balogh Zsombor, Polgár Dominik, Polgár Roland, Bózsó Balázs, Tuka Ákos, Nádas Marcell, Hudu Balázs (sérült);

Az első mérkőzésen Békéscsaba kiemelt korosztálya ellen játszottunk, akik minden fizikai szempont alapján erősebbek a mi csapatunknál. Azonban bebizonyítottuk, hogy sem technikailag, sem taktikailag nem jobbak, mint mi. Egyszerűen előrébb tartanak a fizikai fejlődés útján.
A második mérkőzésen megmutatkozott, hogy mennyit kivett belőlünk az első mérkőzés. Szerencsésen szereztünk egy pontot.

Nagy Noémi edző: Büszke vagyok a játékosokra, mert csapat vagyunk, nem pedig „csak” egy társaság.

Az első tavaszi U13-as forduló

2022.03.05.

Rákóczifalva, 2022.03.05. FU13 TVSE2

1. Tiszaföldvár VSE II – Szentesi FKC 27 : 21
2. Tiszaföldvár VSE II – Gyulai SE 29 : 9

Csapattagok: Kovács László, Balogh Zsombor, Illés Péter, Polgár Dominik, Polgár Roland, Hudu Balázs, Bózsó Balázs, Móré Dániel, Tuka Ákos;

Az első mérkőzésen még nagyon meglepett bennünket a második félidőben kötelezően alkalmazandó 6-os falas védekezés. A reagálási idő még hosszúnak tűnik. Azonban nagyon tetszett csapatom mérkőzéshez való hozzáállása, melyben a nehézség hatására nem gyerekes kétségbeeséssel reagáltak, hanem gondolkodó, feladatorientált, dolgos kézilabdát kezdtek el játszani.
A második mérkőzésen már gyorsabban felvettük a ritmust, amely az eredményen is szépen látszódik.

Nagy Noémi edző: Büszke vagyok a csapatra, mert egyre inkább a gondolkodás veszi át az uralmat az érzelmek felett. Ez pedig még felnőttek számára sem könnyű feledat.

2021.11.20.

Gyula, 2021.11.20. FU13 TVSE2

Tiszaföldvár VSE II – Békéscsaba DKSE 5 : 34
Tiszaföldvár VSE II – Gyulai SE 27 : 4

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Balogh Zsombor, Polgár Dominik, Polgár Roland, Hudu Balázs, Tuka Ákos, Kovács László, Mészáros Zétény, Móré Dániel;

Az első mérkőzésen egy nagy egyesület korosztályos csapata játszott egy kisváros gyerek kézilabda csapatával. Az első megilletődöttségtől eltekintve becsülettel helyt álltak a játékosok és okoztak jó néhány nehéz pillanatot az ellenfélnek.
A második mérkőzésen bizonyították, hogy bár nem vagyunk nagy egyesület, de a sok munkának mindig van gyümölcse. Ügyesen, okosan és bátran kézilabdáztak.

Nagy Noémi edző: Büszke vagyok a csapatra, mert felnőtteket meghazudtoló módon képesek voltak a saját félelmeiken felülkerekedni és alázatosan dolgoznia pályán a csapat érdekében!

(Írta Nagy Noémi)

2021.11.06.

Békés, 2021.11.06. FU13 TVSE2

1. Gyulai Se – Tiszaföldvár VSE II 10 : 16
2. Tiszaföldvár VSE II – Békési FKC 11 : 27

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Kovács László, Illés Péter, Polgár Dominik, Polgár Roland, Hudu Balázs, Móré Dániel, Bózsó Balázs;

A munkahelyi kötelezettségeim miatt a csapat egy „beugró” edzővel ment el játszani egy betegségekkel, karanténnal megtizedelt csapattal.
A maroknyi sereg becsületesen helyt állt! Lett győzelem, vereség is. Bár a fizikai akceleráció ellen még mindig teljes létszámú csapat esetén sem lehet felvenni igazán a harcot.

Nagy Noémi edző: Köszönöm a vezetőség és a kollégám csapatmunkáját!

A második U13-as forduló

2021.10.9.

Tiszaföldvár-Homok, 2021.10.09. FU13 TVSE2

1. SZOLNOKI KCSE – Tiszaföldvár VSE II 7 : 14
2. Tiszaföldvár VSE II – SZNKC 12 : 6

Csapattagok: Fazekas Kristóf, Balogh Zsombor, Illés Péter, Polgár Dominik, Polgár Roland, Hudu Balázs, Nádas Marcell, Tuka Ákos, Móré Dániel;

Az első és a második mérkőzés is az edzésen tanultak gyakorlásáról szólt. Sajnos a fizikai különbségek ebben a korosztályban nagyon meghatározóak.

Nagy Noémi edző: Büszke vagyok a csapatra, mert testileg jóval fejlettebbek ellen is elkezdtek ésszel kézilabdázni!

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.